Aktuálně
Sem vložte podnadpis

Jak probíhal seminář k prezentačním dovednostem

Duben byl ve znamení startu pilotního ověřování edukačních programů vytvářených v rámci projektuObnova novogotického templu v zámeckém parku v Krásném Dvoře. Prvními byli žáci 8. A a 9. A ZŠ a MŠ v Novém Strašecí.

Po seznámení se zámkem a zámeckým parkem bylo úkolem každé z 10 skupin prezentovat před svými spolužáky ve Velkém sále zámku jednu ze staveb v parku, popsat její stav a navrhnout způsoby jejího zviditelnění.

Žáci tak měli možnost vyzkoušet si své prezentační dovednosti v neznámém prostředí, i když před přátelsky naladěným publikem, složeným z jejich spolužáků a zaměstnanců zámku. Jak to probíhalo zachytila statická kamera (viz video na konci tohoto článku). Doplňkovou aktivitou bylo vymyšlení příběhu zobrazeného malým sousoším Kimona a Pery (žáci předtím s touto legendou nebyli seznámeni).

Zde jsou ukázky některých prací:

"Myslím, že ten co pije mléko té ženy, chce dokázat, že je dominantnější než to malé dítě. Asi je to jeho otec."

"Obraz znázorňuje především ochotu ženy, podělit se a pomoci žebrákovi v nouzi."

"Je to přerostlé dítě, co má žízeň a chce nakojit. Ovšem to je špatný vzor svého mladšího bratra. S takovou si přítelkyni nikdy nenajde :-)"

"Je to lehká předehra před uragánem a vášnivou noci."

"Podívejme se na to vědecky. Muž je přisátý k prsu v úhlu 90º od druhého prsa. V takovémhl úhlu může být přisátý pouze člověk.... Je to iluminát."

Vachek Miroslav (administrátor projektu)

Video zde.

Fotogalerie zde.