Aktuálně
Sem vložte podnadpis

Jan Rudolf Černín mezi podbořanskými gymnazisty

Studenty Gymnázia a střední odborné školy Podbořany v pondělí 26. 10. 2015 navštívil vzácný host z Krásného Dvora - hrabě Jan Rudolf Černín. Nedorazil samozřejmě osobně, představit jej v rámci úvodu do terénního edukačního programu Romantická krajina dle J. R. Černína přijela lektorka ze zámku Krásný Dvůr.

Práce ve skupinách a netradiční a hravé způsoby vzdělávání umožnily studentům podrobněji poznat osobnost i dobu Jana Rudolfa Černína - hra s časovou osou a se svitky popisujícími politické události, historické osobnosti či umělecké počiny přiblížila studentům dlouhý a bohatý život Jana Rudolfa Černína, samotnou osobnost hraběte pak studenti podrobněji poznali při tvorbě jeho portrétu. 

V druhé hodině programu se studenti na chvíli stali samotným hrabětem a snažili se využít jeho manažerských a ekonomických dovedností k zajištění chodu krásnodvorského panství a k získání finančních prostředků na vybudování krajinářského parku u zámku v Krásném Dvoře. Seznámit se s principy krajinářství a vyzkoušet si nabité znalosti a dovednosti si pak studenti přijedou přímo do krásnodvorského parku na jaře roku 2016.

Zdenka Lněníčková (lektorka edukačních programů)

Více fotografií najdete zde.