Aktuálně
Sem vložte podnadpis

Komentované prohlídky parkem trošku jinak 

Ve čtvrtek 29. 10. 2015 a v pátek 30. 10. 2015 měli návštěvníci zámku Krásný Dvůr a přilehlého krajinářského parku možnost seznámit se s tímto krajinářským skvostem prostřednictvím neobvykle komentovaných prohlídek. 

K běžnému komentáři ohledně historie a vývoje krajinářského parku v Krásném Dvoře připravily lektorky edukačních programů na krásnodvorském zámku Alena Zichová a Zdenka Lněníčková pro velké i malé návštěvníky různé aktivity, prostřednictvím kterých přiblížily návštěvníkům krajinářskou tvorbu Jana Rudolfa Černína. 

A tak zatímco malí návštěvníci parku poznávali společně s paní Alenou park všemi smysly a putovali po stopách hraběte Rudolfa, dospělí hosté se podrobněji s paní Zdenkou a za neplánované, leč příjemné asistence zámeckého průvodce pana Petra Liebschera seznamovali s tím, jak vypadala romantická krajina dle J. R. Černína. 

U každé parkové stavbičky bylo pro návštěvníky připraveno poutavé povídání o jednotlivých částech parku okořeněné i troškou dobových bulvárních informací ze života zdejší šlechty. 

Na děti čekaly např. hry na boha Pana, obrazová galerie ze zrcátek či zvědavá housenka. Obě prohlídky provedli návštěvníky celým parkem a končily až se stmíváním. 

V podobném duchu pro Vás připravujeme další návštěvy parku, sledujte naše stránky.

Zdenka Lněníčková (lektorka edukačních programů)

Více fotografií najdete zde.