Aktuálně
Sem vložte podnadpis

Krajinářem v Krásném Dvoře

O úterním ránu 27. 10. 2015 se čestný dvůr zámku Krásný Dvůr rozezněl hlaholem dětských hlasů. To studenti Gymnázia a střední odborné školy Podbořany přijeli poznat, jak vypadá Romantická krajina dle J. R. Černína - nový edukační program pro střední školy nabízený zámkem Krásný Dvůr. 

Po nezbytném seznámení s dobou, ve které svůj život prožil Jan Rudolf Černín, tvůrce krajinářského parku v Krásném Dvoře a architekt i projektant první rozhledny v českých zemích - Gotického templu, se studenti vypravili do barokních zahrad zámku, aby nasáli atmosféru dětství Jana Rudolfa. Krátká svačinka ve Velkém sále samotného zámku a mini klavírní koncert v podání jedné ze studentek dodaly účastníkům programu další síly ke studiu ekonomického chodu panství Krásný Dvůr a manažerských dovedností Jana Rudolfa. 

Po těchto příjemně strávených chvílích v interiéru zámku se celá skupinka vypravila do přilehlého krajinářského parku, kde se studenti postupně měnili v malíře vedut, návštěvníky obrazových galerií, autory dramat, diváky v hledišti divadla, architekty, cestovatele či řemeslníky a poznávali tak principy krajinářství i samotný krajinářský park ze všech možných úhlů pohledu. 

Na jaře roku 2016 pak znovu vyrazí do krásnodvorského parku, aby se stali aktivními účastníky vědeckého semináře věnovanému právě zdejšímu krajinářskému skvostu. 

Více fotografií najdete zde.